MENÜ

Projeksiyon Tamiri

Projeksiyon Tamiri


Ataşehir Bilişim olarak Ataşehir bölgesinde bilişimin bir çok alanında aktif olarak faaliyetlerini sürdüren bir teknoloji firmasıyız. Vermiş olduğumuz hizmetlerin yanında projeksiyon tamiri ve projeksiyon kurulum hizmetlerimiz de vardır. Projeksiyonunuzun bozulması durumunda projeksiyonunuzu mümkün oldukça yerinde tamir hizmeti ile sizlere destek veriyoruz. Adresinizde tamiri olmayan projeksiyon cihazlarınızı ise teknik servisimiz de hızlı bir şekilde onarıp adresinize teslim ediyoruz.

Projeksiyon tamiri konusunda bizimle iletişime geçebilirsiniz.  Kurulum konusunda okullara ve şirketlerin toplantı salonlarına yönelik yapmış olduğumuz hizmet öncesi ücretsiz keşif hizmetimiz olduğunu da özellikle belirtmek isteriz.

Projeksiyon ile ilgili en çok çıkan arızalar aşağıdaki gibidir;

, Projeksiyon lamba değişimi , projeksiyon dmd chip değişimi, projeksiyon 3 lcd değişimi, projeksiyon balast değişimi, projeksiyon blok değişimi, projeksiyon color wheel değişimi ve daha bir çok yedek parça gibi

Optik motorun içindeki tozlanma

Bu arıza projeksiyon konusunda en çok görülen arızaların başında gelmektedir. Her marka projeksiyon cihazınıza teknik müdahalede bulunuyoruz. Size temizleme aşamasını aşağıda kabaca veriyoruz:

 

Arızaya gelen ürün 

Müşteriden gelen arızalı ürünün arıza tespiti ve kaydı yapılır. Ardından hemen incelemeler başlar.

Işık verimi ölçmek

Tamir sonrasındaki farklılığı kayıt altına almak ve gözlemlemek için kırmızı, mavi, yeşil, beyaz ve siyah çıkışları ölçülür. Yansıtılan görüntünün lümen değerine bakılır. Fotoğraf veya bir resimde herhangi bir kusur olup olmadığına bakılır.

Projektör sökümü

Ortalama bir projeksiyon cihazında 55 vida, 13 PCB konnektörü ve 13 alt montaj parçası vardır. Her şey sıraya göre yapılır ve her biri özenle saklanmalıdır. Elektronik PCB kartlar ESD(elektrostatik) duyarlı olduğu için elinize aldığınız anda bozulma riski vardır. Vücudunuzdaki statik elektriği boşaltmanız ve korumalı eldivenler takmanız gerekmektedir.

Projektör PCB, ESD duyarlıdır.

Optik motoru açıyoruz

Optik motor içerisinde Fresnel lensler, UV filtreler, renk değişikliği cam, renk filtreleri, aynalar, mercekler, LCD paneller, polarize filtre ve prizmalar karmaşık bir dizi içinde bulunmaktadır. Bu nedenle çok hassastır. ultra-ince toz zerrelerine ulaşabilmek için filmi kaldırmak gerekir. Optik yüzeylerin temizlenebilmesi için ultrasonik temizleme tankının temizlenmesi gerekir. Tüm yüzeylerin monte edilmeden önce parlak olması gerekir. Bazı parçalar sökülmeden olduğu yerde temizlenmelidir.

LCD paneller, filtre ve prizma

Projektör yeniden takılıyor – Bu adımda ise artık şimdiye kadar sökmüş olduğumuz parçaların kusursuz bir şekilde yerine monte edilmesi kısmı kalıyor. Özellikle optik motor toz girişini engellemek için tüm filtrelerin  ve diğer aparatların orijinal montajındaki gibi yerine takılması gerekmektedir.

Işık verimini yeniden ölçüyoruz

Projeksiyon lamba değişimi ilk yapılan ölçümler tekrarlanır, böylelikle temizlik öncesi ve sonrasındaki farkı görürüz.

Bu konularda bize ister web sitemizde bulunan form üzerinden isterseniz mail adresimiz üzerinden info@atasehirbilisim.com isterseniz de web sitemizin iletişim bölümünde yer alan iletişim numaraları üzerinden ivedik ile ulaşabilirsiniz.

HEMEN ARA WHATSAPP HATTI