MENÜ

İnstagram O Filtreleri Yasaklıyor!

Ataşehir Bilişim

 

Instagram O Filtreleri Yasaklıyor!

Instagram, günümüzde popüler olan ve kullanıcılar tarafından sıkça tercih edilen bazı filtreler hakkında önemli bir karar aldı.

Instagram, geçtiğimiz günlerde popüler olan dudak enjeksiyonları, dolgu maddeleri veya yüz gerdirme yaptırmış gibi görünmenizi sağlayan filtreleri artık kaldırıyor. Araştırmalara göre , yüz değiştiren filtrelerin, insanların kendi filtresiz görüntülerinden mutsuz hissetmelerine neden olduğunu gösteriyor.

Filtrelerin üretimini gerçekleştiren firma sözcüsü, "Politikalarımızı yeniden değerlendiriyoruz. Filtrelerin insanlara olumlu deneyim olmasını istiyoruz. Plastik cerrahi ile ilgili tüm efektleri galeriden kaldıracağız, bunun gibi yeni efektlerin onayını durduracağız." dedi. Instagram, son günlerde gençlerin zihinsel sağlığını etkilediği düşüncelerinin artmasıyla bu tür içeriklerin  sınırlandırılması için yoğun baskı altına girmişti.

Instagram, tüm filtrelerin kaldırılmasının süresinden emin olmadığını  ancak kullanıcıların bir çoğunun yasağı memnuniyetle karşıladığını söyledi. Bu kararın ardından olumsuz tepkiler de almayı göze alan Instagram bu konuda kararlı.

HEMEN ARA WHATSAPP HATTI